Camtasia for Mac

Camtasia for Mac

Zamień swój ekran w plan filmowy

Camtasia to długo oczekiwany program do nagrywania i edycji screencastów. Pozwala zarejestrować obraz z ekranu komputera lub kamery internetowej, obrobić go i opublikować.Camtasia sprawia, że tworzenie screencastów i tutoriali wideo jest bardzo... Zobacz pełny opis

Zalety

  • Zaawansowane opcje nagrywania i edycji
  • Możliwość nagrywania dźwięku z komputera i zewnętrznego mikrofonu
  • Duża ilość zapisywanych formatów

Wady

  • Jedynie podstawowe opcje obróbki dźwięku
  • Brak opcji podświetlania kliknięć myszy
  • Nauczenie się interfejsu zajmuje trochę czasu

Bardzo dobry
8

Camtasia to długo oczekiwany program do nagrywania i edycji screencastów. Pozwala zarejestrować obraz z ekranu komputera lub kamery internetowej, obrobić go i opublikować.

Camtasia sprawia, że tworzenie screencastów i tutoriali wideo jest bardzo proste, a nawet przyjemne. Cały proces jest podzielony na trzy etapy: nagrywanie, edycję i produkcję. Program pozwala rejestrować obraz z ekranu komputera lub kamery internetowej. Niestety nie ma możliwości podłączenia kamery HD. Można za to nagrywać wszystkie dźwięki jakie wydaje komputer i głos z zewnętrznego mikrofonu.

Camtasia pozwala dowolnie obrabiać zarejestrowany materiał. Co prawda o stworzeniu kolejnej części Matrixa możemy zapomnieć, ale dostępne narzędzia są idealne do przygotowywania screencastów. Mamy do dyspozycji inteligentny zoom, zaciemnianie określonego obszaru ekranu, dodawanie napisów i wiele innych efektów. Jest także oś czasu, dzięki której możemy dowolnie montować nagrany materiał. Brak za to, ważnej opcji podświetlania kliknięć myszy.W Camtasia istnieje możliwość oddzielenia ścieżki dźwiękowej od obrazu. Niestety opcje obróbki dźwięku są bardzo ograniczone.

Dzięki Camtasia możemy zapisać stworzony materiał w ogromnej ilości formatów. Wystarczy wybrać odpowiednie zastosowanie do jakiego chcemy wykorzystać nasz film, a program sam dobierze odpowiedni rodzaj pliku, jakość obrazu i kodowanie. Możemy stworzyć zarówno film DVD, klip do opublikowania w serwisie YouTube, a nawet wideo do wgrania na iPoda.

Obsługa Camtasia nie jest tak intuicyjna jak w wersji na komputery z systemem Windows. Niektóre opcje są dość skomplikowane i trzeba nauczyć się jak z nich korzystać. Programiści starali się stworzyć aplikację w stylu Apple, ale nie do końca im się to udało. Na szczęście w razie problemów zawsze można skorzystać z dostępnych samouczków i plików pomocy.

Camtasia to doskonały program do nagrywania tutoriali i screencastów. Nawet pomimo skomplikowanego interfejsu i braku kilku funkcji sprawdza się doskonale w swej roli.

Poprawione błędy

Zmiany

  • Poprawione błędy

Najczęściej pobierane Multimedia na mac

Camtasia for Mac

Download

Camtasia for Mac 2.5.1

Opinie użytkowników o Camtasia for Mac

Sponsorowany×